Strona główna » Dokumenty » Komunikaty i ogłoszenia » OGŁOSZENIE O STYPENDIACH SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2008/09

OGŁOSZENIE O STYPENDIACH SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2008/09


Podobnie jak dotychczas, uczniowie z rodzin o niskich dochodach (dochód w rodzinie nie może przekraczać 351 zł) będą mogli składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2008/2009.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, zameldowany na terenie gminy Borek Wlkp. dla całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą oraz pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników. 

Obowiązkiem wnioskodawcy będzie udokumentowanie osiąganych dochodów przez wszystkich członków rodziny, również tych osób, które otrzymują stypendium ze środków publicznych.
Należy przedkładać zaświadczenia o uzyskanych dochodach:
- za miesiąc lipiec, jeżeli wniosek będzie składany w sierpniu 2008 r.
- za miesiąc sierpień, jeżeli wniosek będzie składany w wrześniu 2008 r.

Wnioski będzie można pobierać już w macierzystych szkołach oraz w Urzędzie Miejskim w Borku Wlkp. oraz ze strony internetowej www.borekwlkp.pl

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miejskim w Borku Wlkp., w terminie od dnia 18 sierpnia 2008 r.:
1) do dnia 15 września 2008 r. – uczniowie szkół wszelkiego typu,
2) do dnia 15 października 2008 r. – słuchacze kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych.


Pliki do pobrania:Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:Typ dokumentu: Komunikaty i ogłoszenia
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Mirosław Janowski
Informację wprowadził: Mirosław Janowski
Opublikowany dnia: 2008-08-25
Wprowadzony do BIP dnia: 2008-08-25
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Sprawdz stan sprawy w Urzędzie - kliknij tutaj
System umożliwia sprawdzenie statusu spraw prowadzonych w Urzędzie Miejskim w Borku Wlkp.. Aby uzyskać informację o prowadzonej sprawie należy podać numer dokumentu znajdujący się na "Potwierdzeniu przyjęcia pisma". Numer ten należy wpisać w polu wyszukiwarki.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


Valid XHTML 1.0 Transitional

skrzynka
podawcza