Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokól OZKSSPPiPP nr 32 z dnia 4.10.2004

Protokól OZKSSPPiPP nr 32 z dnia 4.10.2004


Protokół nr 32/2004

z posiedzenia Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Spraw Socjalnych, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego

odbytego w dniu 4 października 2004 roku

W posiedzeniu udział wzięli członkowie komisji, Burmistrz Borku Wlkp., dyr. SP w Wycisłowie – Janusz Sikora, Kazimierz Grajczyk – Inspektor ds. budownictwa Miejsko Gminnego Zakładu Gospodarczego w Borku Wlkp.- lista obecności stanowi załącznik nr 1 do niniejszego protokołu.

Nieobecny radny – Tomasz Pawlak.

Porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Sprawa modernizacji Szkoły Podstawowej w Wycisłowie.
  3. Wolne głosy i wnioski.
  4. Zakończenie.

Ad.1. Otwarcie posiedzenia.

Otwarcia posiedzenia dokonała Przewodnicząca Komisji – Róża Jędrosz. Przedstawiła porządek posiedzenia, który przyjęto bez zmian.

Ad.2. Sprawa modernizacji Szkoły Podstawowej w Wycisłowie.

W tym punkcie Dyr. SP w Wycisłowie – Janusz Sikora przedstawił stan techniczny budynku szkoły, wyjaśnił, że na prowadzony w obecnym czasie remont, szkoła otrzymała znaczną ilość środków pozabudżetowych. Dalej dodał, że istnieje konieczność wykonania dodatkowego remontu (dołożenie 4 grzejników w pocieszeniach na strychu, jednej ubikacji, wymianę instalacji elektrycznej, większego okna w bibliotece szkolnej oraz dodatkowe prace wynikłe w związku z wykonywanym remontem - potrzebna kwota to ok.70 tys. zł).

Radny – Marek Rożek stwierdził, iż remont budynku szkoły miał odbyć się ze środków pozabudżetowych. Dodał, że na wykonanie wskazanych remontów brak kosztorysu. Zapytał również na jakiej podstawie rozpoczęto remont szkoły w Wycisłowie. Radny uważa, że nie jest możliwe, aby tak duży koszt remontu nie był przewidziany.

Radny – Kazimierz Banaś również wnioskował o przedstawienie szczegółowych wyliczeń dotyczących planowanego remontu i przedstawienie wariantowych kosztorysów do przeanalizowania Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu.

Wszyscy członkowie Komisji poparli zgłoszony wniosek.

Pewnych wyjaśnień udzielił Burmistrz informując, że szkoła otrzymała znaczne środki od Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Pewne sprawy wynikły również z zaleceń pokontrolnych (np. schody na strych drewniane) i na tej podstawie została wydana zgoda na rozpoczęcie remontu. Jednak wobec zaistniałej sytuacji należy szczegółowo przeanalizować budżet gminy, czy istnieje możliwość realizacji tej inwestycji.

Radna – Regina Kot uważa, że należy zrezygnować z prac mniej ważnych i wyliczyć potrzebne środki, jednak w bieżącym roku nie widzi możliwości przekazania z budżetu gminy tak dużych środków.

Członkowie Komisji stwierdzili jednak, że należy wykonać prace związane z wymianą sieci elektrycznej zapewniającej bezpieczeństwo uczniom.

Radny – Tomasz Szczepaniak zapytał, czy w terminie późniejszym nauka będzie mogła się odbywać w Wycisłowie z pominięciem Studzianny, dla zmniejszenia kosztów utrzymania obiektów.

Dyr. SP w Wycisłowie wyjaśnił, że jeżeli na strychu zostanie wykonana podłoga ognioodporna (z keramzytu) będzie taka możliwość.

 

Radny – Marek Rożek uważa, że jeśli koszty utrzymania budynków w Studziannie i Koszkowie wystarczyłby na dokończenie remontu szkoły w Wycisłowie, należałoby taką decyzje podjąć, a uczniów z zamkniętych szkół przenieść do Wycisłowa.

Ad.3. Wolne głosy i wnioski.

W tym punkcie radny – Marek Rożek zapytał z jaka datą wpłynęło wymówienie umowy dzierżawy na ośrodek zdrowia.

Burmistrz poinformował, że z dniem 1 października br. wpłynęło wymówienie. Na mocy podpisanej umowy dzierżawy obiekt przez okres 1 roku będzie zagospodarowany przez spółkę “Zdrowie”.

Następnie radny – Marek Rożek wnioskował o podpisanie z przedstawicielem spółki “Zdrowie” porozumienia w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie obiektu w czasie kiedy ośrodek będzie już opuszczony, a we władaniu spółki.

Dalej proponował podzielenie lokalu na dwie części i ogłoszenie przetargu na jego wydzierżawienie.

Radny – Tomasz Szczepaniak wnioskował o wydzielenie terenu dla młodzieży z przeznaczeniem na jazdę na rolkach.

Burmistrz poinformował, że na wskazany teren można wyznaczyć grunt od bloku SKR w Borku Wlkp. aż do dębu.

Radna – Róża Jędrosz zwróciła uwagę na bardzo zaniedbany park w Karolewie, po czym zapytała czyj własnością jest wskazany park.

Właścicielem parku jest zespół pałacowo – parkowy – w zarządzeniu Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa Oddział w Poznaniu.

Radny – Kazimierz Banaś wnioskował o zatrudnienie firm z terenu naszej gminy przy pracach na rzecz kościoła, jeśli Gmina dofinansowuje remont.

Ad.5. Zakończenie.

Wobec zrealizowanego porządku obrad oraz braku innych głosów Przewodnicząca Komisji zakończyła posiedzenie.

 

Protokołowała Przewodnicząca Komisji

Wiesława Wójcik Róża Jędrosz

 

 

 


Pliki do pobrania:



Informacje powiązane:




Wpis archiwalny - zobacz aktualny
Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja IV (2002 - 2006)
Autor informacji: Mirosław Janowski
Informację wprowadził: Mirosław Janowski
Opublikowany dnia: 2004-10-04
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-08-01 (przeniesienie danych z poprzedniej wersji BIP)